Bezolejowe pompy próżniowe Atlas Copco DZS 100 – 400 VSD+

Firma Atlas Copco wprowadziła na rynek serię DZS 100 – 400 VSD . Są to chłodzone powietrzem bezolejowe pompy próżniowe do szczególnie trudnych zastosowań. Te solidne pompy, ze względu na niskie zużycie energii, zwiększają produktywność w procesach transportu, mocowania, suszenia i innych.

Wytrzymałe pompy Atlas Copco

Atlas Copco wyposażyła trzy modele z serii DZS 100, 200 i 400 VSD + w materiały odporne na korozję, dzięki czemu są dobrze zabezpieczone i przygotowane do pracy w trudnych warunkach. W tym celu posiadają również trwałą powłokę wewnętrzną. Nowe pompy próżniowe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o długiej żywotności i niezawodnym, wydajnym działaniu, nawet w trudnych warunkach procesowych.

Serwis pomp próżniowych

Ponadto zostały zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o szybkiej i nieskomplikowanej konserwacji. Dla przykładu czyszczenie lub wymiana pazurów pompy nie wymaga skomplikowanego zdejmowania i ponownego ustawiania skrzyni biegów. Umożliwia to technikom serwisowym lub klientowi końcowemu szybki dostęp do wnętrza pompy. Uproszczone są również inne roboty konserwacyjne, takie jak usuwanie pozostałości produktu. Podczas kolejnego montażu nie jest wymagana żadna nowa synchronizacja. Powoduje to zmniejszenie przestojów i niższe koszty serwisu.

Bezolejowe pompy próżniowe uruchomiene za pośrednictwem aplikacji

Dzięki nowo opracowanej aplikacji VSD + użytkownicy mają szybki dostęp do wielu parametrów. Za pomocą urządzeń z systemem iOS i Android wartości takie jak ciśnienie wlotowe, prędkość wirnika, godziny pracy i okresy serwisowe pomp mogą być monitorowane i kontrolowanew czasie rzeczywistym. Aplikacja VSD + ułatwia również uruchomienie pompy próżniowej DZS VSD + – poprzez trzy parametry ciśnienia docelowego, opóźnienia uruchomienia / zatrzymania i poziomu zatrzymania.

Pompy bez zanieczyszczeń olejowych

Falownik VSD + jest zintegrowany z silnikami w celu sterowania pompami. Umożliwia to szczególną kontrolę optymalnych punktów wydajności pompy i zmniejszenie zużycia energii. Ta funkcja zapewnia oszczędność energii i zmniejszenie produkcji CO2.

Trwałość zapewniona jest również w bezpośrednim otoczeniu procesowym: bezolejowe pompy DZS VSD + posiadające certyfikat ISO 8573-1 klasa 0 i są całkowicie nieszkodliwe i nie mają znaczenia dla jakości otaczającego powietrza podczas pracy. Eliminuje to ryzyko zanieczyszczenia olejem i uszkodzenia wrażliwych aplikacji i produktów w środowisku. Coraz popularniejsze są również sprężarki bezolejowe dla przemysłu.

Zdjęcie producenta