Blue Photon klej do mocowania elementów w obrabiarkach

Leader Chuck International jako renomowany dostawca w zakresie obróbki skrawaniem, oferuje swoim klientom rozwiązania poprawiające wzrost wydajności i efektywności produkcji. Jednym z takich produktów są fotoaktywne kleje Blue Photon.

Może być wykorzystywany od toczenia, poprzez szlifowanie i obróbkę elektroerozyjną.

Jak zamocować w obrabiarce przedmioty o nieregularnych kształtach

Klej Blue Photon to system mocowania, opracowany w laboratorium i przetestowany w zastosowaniach produkcyjnych na całym świecie. Jest odpowiedzią na poszukiwane przez inżynierów sposoby do mocowania w trakcie produkcji:

  • przedmiotów delikatnych
  • produktów o skomplikowanych kształtów
  • elementów o kształcie zbliżonym do siatki

Według producenta system Blue Photon pewnie i swobodnie utrzymuje obrabiany przedmiot, umożliwiając dostęp do niego z pięciu, a nawet sześciu stron. Pozwala to na ciężkie frezowanie lub wysokowydajne strategie obróbki wielu materiałów, w tym tytanu i nadstopów.

Kleje do mocowania części w maszynach do obróbki

Blue Photon jest idealnym rozwiązaniem do szlifowania pełzającego i powierzchniowego. Jedną z unikalnych zalet kleju jest jego skłonność do tłumienia drgań. Klej może w rzeczywistości pochłaniać część drgań, które są powszechne w procesie szlifowania, zmniejszając w ten sposób drgania. To w konsekwencji może pomagać osiągnąć wąskie tolerancje i poprawić wykończenie powierzchni.

„Koncepcja wykorzystania ultrafioletowego (niebieskiego) światła do aktywacji i uzyskania wysokowydajnej reakcji klejenia nie jest nowa, przemysł stomatologiczny stosuje ją z powodzeniem od wielu lat. Jednak jej zastosowanie w sektorach przemysłu wytwórczego oferuje szereg kluczowych korzyści dla każdej technologii produkcji. Technologia mocowania kleju jest idealnym rozwiązaniem do mocowania delikatnych elementów, które są podatne na odkształcenia w procesie toczenia.” wyjaśnia Pan Mark Jones Dyrektor zarządzający.

Kolejną zaletą Blue Photon, która czyni go idealnym do szlifowania, jest możliwość zaprojektowania i wykonania oprzyrządowania do umieszczenia chłodziwa. Jest to szczególnie ważne w przemyśle szlifierskim, gdzie właściwe użycie chłodziwa może być krytyczne.

Mocowanie części w obrabiarkach elektroerozyjnych

Klejenie może pomóc w mocowaniu części w obrabiarkach elektroerozyjnych. Daje to szansę wyeliminować uciążliwe oprzyrządowanie z ruchomymi częściami, które mogą się „rozgrzać” w obrabiarce elektroerozyjnej.

Szacuje się, że około trzech czwartych wszystkich drukowanych części 3D wymaga pewnego rodzaju obróbki postprocesowej. Znalezienie metody mocowania, która byłaby w stanie pomieścić te części może być poważnym wyzwaniem inżynieryjnym. Zaawansowana technologia produkcji elementów z siatki Blue Photon jest idealna dla tych często skomplikowanych elementów. Niedrogie uchwyty można szybko zaprojektować i zbudować, unikając konieczności drukowania uchwytów mocujących lub podstaw.

Nowoczesne mocowania w frezowaniu skomplikowanych elementów

Blue Photon może być idealnym rozwiązaniem do agresywnego frezowania materiałów takich jak:

  • tytan
  • stal nierdzewna
  • superstopy

To mocowanie eliminuje zniekształcenia wynikające z nadmiernego dokręcania zacisków. Ten klej może być stosowany do obróbki praktycznie wszystkich materiałów, jakie występują obecnie w przemyśle wytwórczym, w tym metali, ceramiki, kompozytów i tworzyw sztucznych.

Jak zatem widać może się okazać, że jest to praktyczne rozwiązanie, które można stosować w wielu różnorodnych sytuacjach.

Systemy mocujące dla obrabiarek wieloosiowych

To rozwiązanie w zakresie mocowania pozwala również w pełni wykorzystać zalety wieloosiowych obrabiarek. Na przykład, większość tradycyjnych systemów mocowania, używanych z elementami o kształcie siatki, będzie miała problemy z ingerencją w narzędzia podczas stosowania na maszynie 5-osiowej.

Dzięki systemowi klejenia Blue Photon, można skonfigurować chwytaki w miejscu, które zachowa niezbędne odstępy wokół detalu, umożliwiając dostęp do przedmiotu z pięciu, a nawet sześciu stron.

Według na producenta nakładanie Blue Photon jest proste; klej jest nakładany na szafirową powierzchnię jednostek UV, które są zasilane przez źródło światła o dużej intensywności. Surowiec lub przedmiot spoczywa w oprzyrządowaniu ze szczeliną klejową pomiędzy 0,5 a 3 mm pomiędzy optycznym układem utwardzania a powierzchnią przedmiotu. W czasie poniżej 2 minut aktywowany klej utwardza się, aby pewnie utrzymać przedmiot gotowy do dalszej obróbki.

Zdjęcie producenta