Nowość chwytak Gecko Single Pad do robotów

Duński producent części montowanych na końcach ramion przemysłowych firma Onrobot zaprezentowała swój nowy produkty. Kompaktowe chwytaki do robotów Gecko Single Pad.

Te chwytaki służą do przenoszenia mniejszych elementów. Dostępne są w trzech wariantach o różnym udźwigu:

  • chwytak single pad SP1 – udźwig 1 kg,
  • chwytak single pad SP3 – udźwig 3 kg,
  • chwytak single pad SP5 – udźwig 5 kg

Te modele służą do przenoszenia produktów, które mają różne powierzchnie. Mogą być stosowane jako chwytaki do powierzchni gładkich, perforowanych oraz błyszczących.

Przyczepne chwytaki nie pozostawiające śladów

Chwytak Gecko Single Pad to nowatorskie rozwiązanie, które na wielu polach działania zmienia dotychczasowe warunki pracy. Ze względu na swoją charakterystykę wykorzystanie tych produktów poprawia warunki pracy i przyspiesza pracę robotów.

Ze względu na swoją konstrukcję chwytak pozwala na wykonywanie zadań, które w przypadku innych produktów są nie możliwe do realizacji albo wykonywane są z mniejszą efektywnością.

Dzięki temu firma Onrobot wprowadza na rynek przyczepny chwytak do małych elementów do cobotów i robotów przemysłowych. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie plug-and-play, które z powodzeniem można stosować także w ciasnych miejscach.

Chwytaki Gecko Single Pad właściwości

Ponieżej prezentujemy listę wybranych właściwości, dla których warto zwrócić uwagę na te rozwiązania. Aby poznać pełną listę korzyści jakie może przynieść wybór tego produktu warto skontaktować się z producentem. Na Państwa pytania z pewnością odpowie również dystrybutor firmy Onrobot w Polsce.

Charakterystyka:

Chwytak plug-and-play Gecko SP do swojej pracy nie wymaga zasilania powietrzem ani energią elektryczną.

Chwytaki do błyszczących powierzchni nie pozostawiają śladów na powierzchni. Dzięki temu unikamy potrzeby czyszczenia po wykonaniu czynności.

Możliwość skutecznego chwytania i przenoszenia również małych produktów z perforowaną powierzchnią.

Jednoprzyssawkowa konstrukcja jest lekka i kompaktowa co podnosi ergonomię pracy i pozwala na wykorzystanie nawet w ciasnych miejscach z niewielką ilości przestrzeni.

Gecko SP to chwytak z własnym oprogramowaniem co ułatwia pracę ponieważ. Konfigurację mogą przeprowadzać pracownicy bez kierunkowego wykształcenia.

Chwytak Gecko SP zastosowanie

Dzięki temu, że te produkty można wykorzystywać z małymi robotami przemysłowymi wiele firm może zautomatyzować procesy, które do tej pory nie mogły być robotyzowane.

Warto również podkreślić, że mogą to być również doskonałe chwytaki do robotów współpracujących cobotów. Stąd to innowacyjne rozwiązanie znajdzie zastosowanie w wielu różnorodnych aplikacjach.

Procesy pick & place to z pewnością jedno z tych miejsc gdzie można wykorzystać te chwytaki. Inne to pakowanie i paletyzacja. Tak więc ich zastosowanie może być rozpatrywane w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją lub dystrybucją małych podzespołów takich jak obwody drukowane, siatki, uszczelki, płytki itd.

Sprzedaż chwytaków. Cena chwytaka Onrobot

Sprzedaż chwytaków firmy Onrobot prowadzona jest przy pomocy regionalnych dystrybutorów. Aby sprawdzić jakie są ceny chwytaków prosimy o kontakt z właściwym dystrybutorem lub bezpośrednio z producentem.

Chwytak Gecko Single Pad dostępny jest w 3 różnych wariantach o różnym udźwigu i to zapewne również będzie wpływało na cenę.

Na pewno warto zwrócić uwagę na produkty duńskiej firmy. Polecamy.

zdjęcie pochodzi ze strony producenta