Festo wprowadza kompaktowy serwonapęd CMMT-ST do wymagających zastosowań

Od niedawna frma Festo rozszerzyła swoje portfolio serwonapędów. Uzupełniając istniejącą ofertę CMMTAS, o nowy serwonapęd. Według producenta jest równie niezawodny, ale znacznie bardziej kompaktowy i ekonomiczny. Dzięki tym cechom nadaje się on idealnie do ruchu punkt-punkt. Dobrze sprawdza się w wymagających zastosowaniach w technice montażu i obsługi, w maszynach pakujących lub w przemyśle elektronicznym.

Serwonapędy Festo CMMT-ST

CMMT-ST umożliwia wykonywanie wymagających dynamicznych ruchów dla małych serwomotorów i wszystkich silników krokowych o ciągłym zapotrzebowaniu mocy do 300 W. Jego moc wynosi 2,5 kW, a więc wymaga mniejszego chłodzenia niż jego starszy poprzednik. Potrzebuje również tylko połowy przestrzeni montażowej.

Nadaje się on szczególnie do różnych systemów magistralowych opartych na sieci Ethernet i może być bezproblemowo integrowany w środowiskach sterowania różnych producentów. CMMT-ST bazuje na tej samej platformie, co CMMT-AS i pracuje najlepiej w połączeniu z silnikiem krokowym EMMS-ST Festo.

Bezproblemowa łączność serwonapędów

Serwonapęd CMMT-ST jest ważnym elementem technologii bezproblemowego łączenia: możliwość całkowitego połączenia produktów z chmurą, począwszy od połączeń mechanicznych. Festo wprowadza kompaktowy serwonapęd do wymagających zastosowań pozycjonowania i interfejsów elektrycznych, aż po uruchomienie i programowanie sterownika. Oferta Festo upraszcza pracę konstruktorów maszyn i inżynierów automatyki dzięki prostym połączeniom obejmującym interfejsy mechaniczne, elektryczne, sprzętowe i programowe.

Szybkie uruchamianie serwonapędu

Uruchomienie serwonapędów CMMT-ST z pakietem automatyki Festo trwa zaledwie kilka minut. Chociaż CMMT-ST jest bardziej kompaktową, tańszą opcją niż CMMT-AS, koncepcja połączeń i komunikacji, moduły funkcjonalne i standardowe funkcje bezpieczeństwa pozostają niezmienione. Spójna koncepcja sterowania oznacza, że użytkownicy mogą łączyć CMMT-AS i CMMT-ST jako serwonapęd zarówno dla dużych jak i małych osi.

Bezpłatny pakiet automatyki Festo Automation Suite jest głównym oprogramowaniem stale rozbudowywanej Platformy Automatyki Festo, która wchodzi na rynek z licznymi nowymi produktami i rozwiązaniami,. Od systemu mechanicznego po chmurę obliczeniową. Łączy on w sobie parametryzację, programowanie i konserwację elementów elektrycznych Festo w jednym systemie. Umożliwia ono również uruchomienie całego pakietu napędowego, od systemu mechanicznego do sterownika, w kilku intuicyjnych krokach.

Zdjęcie producenta