Frezy OptiMill SPM do obróbki aluminium i stali

Firma MAPAL rozszerzyła teraz swoją ofertę wysokowydajnych frezów o nową serie narzędzi frezujących OptiMill SPM do obróbki aluminium i stali.

Od kilku lat branża ewoluuje w kierunku coraz bardziej wydajnych obrabiarek, a użytkownicy końcowi mogą teraz zoptymalizować pełny potencjał tych obrabiarek za pomocą nowych frezów OptiMill-SPM, które są dostępne w dwóch formatach, z serii „Rough” i „Finish”. Oba nowe oznaczenia narzędzi mają imponujące cechy, z których mogą korzystać klienci, zwłaszcza podczas obróbki elementów konstrukcyjnych wykonanych z aluminium i stopów lotniczych.

Wysokowydajne narzędzia frezujące MAPAL

Zoptymalizowane głębokości dosuwu, a także najwyższe posuwy podczas obróbki zgrubnej są możliwe dzięki nowym frezom OptiMill-SPM-Rough. Powodem tej wydajności jest innowacyjna geometria radełkowanej obróbki zgrubnej, która zapewnia znacznie niższe zużycie energii podczas pracy w porównaniu do narzędzi z prostą krawędzią skrawającą. Ponadto wprowadzanie ciepła do części jest minimalne ze względu na doskonałą charakterystykę zagłębiania narzędzia.

Nowy 3-ostrzowy frez OptiMill-SPM Rough jest dostępny w średnicach 12, 16, 20 i 25 mm z promieniami naroży 2, 3 i 4 mm, aby przedłużyć żywotność narzędzia i zapobiec odpryskiwaniu krawędzi podczas ciężkiego cięcia. Dzięki krótkiej długości rowka 1,5XD i szlifowanym rowkom model Rough został zaprojektowany z myślą o dużych prędkościach usuwania materiału przy minimalnych wibracjach i siłach skrawania dzięki płynnemu działaniu narzędzia.

Nowy frez czołowy OptiMill-SPM-Finish

Do wykończenia konturów i ścian kieszeni, nawet na dużych głębokościach w jednym przejściu – MAPAL opracował OptiMill-SPM-Finish. Ten nowy frez czołowy zapobiega owijaniu wiórów, nawet podczas pracy w narożach o ogromnym kontakcie z narzędziem i dużym obciążeniu obróbkowym. Optymalnie zaprojektowana najnowocześniejsza geometria zapewnia brak wibracji podczas obróbki.

Rowki na wióry są wypolerowane, w związku z czym usuwanie wiórów przebiega optymalnie. Podobnie jak OptiMill-SPM Rough, nowy OptiMill-SPM-Finish jest dostępny w średnicach od 12 do 25 mm, a calowe warianty dostępne są na życzenie. Niepowlekany 4-ostrzowy frez oferowany jest z promieniem naroża od 2 do 4 mm i stanowi idealny wybór do obróbki aluminium.

Narzędzia do frezowania rowków w stali

OptiMill-Uni-Wave to kolejne nowe narzędzie, które zostało wprowadzone do pełnego frezowania rowków na głębokościach obróbki do 2XD w różnych materiałach. Dzięki imponującej geometrii możliwe są najwyższe prędkości obróbki. Niezależnie od wszystkich zalet OptiMill-Uni-Wave, mechanicy często spotykają się z niespójnym usuwaniem wiórów, szczególnie przy obróbce stalowych rowków o głębokości skrawania przekraczającej 1,5xD. Z tego powodu nowy OptiMill-Uni-Wave zawiera centralne chłodzenie wewnętrzne. Ta funkcja zapewnia optymalne usuwanie wiórów i dłuższą żywotność narzędzia. Seria powlekanych PVD jest dostępna w średnicach 4, 6, 8, 10, 12, 16 i 20 mm.

Te długie frezy OptiMill SPM do obróbki aluminium i stali stosowane są jako wydajne rozwiązanie do obróbki zgrubnej nawet w głębokich zagłębieniach. Pomimo swojej długości, nowy frez jest wyjątkowo stabilny ze względu na stożkowy kształt szyjki. Dostępna w średnicach od 6 do 20 mm, wyjątkowo długa wersja OptiMill-Uni-Wave wykazuje niezrównaną sztywność i stabilność, co daje użytkownikom końcowym pewność, że trwałość narzędzia, wydajność i wykończenie powierzchni są najlepsze w branży.

Zobacz również – frezy z węglików spiekanych

Frezy OptiMill SPM do obróbki aluminium i stali – Zdjęcie producenta