Lithoz wprowadza nowe rozwiązania do drukarek 3D

Firma Lithoz poinformowała o wprowadzeniu na rynek narzędzia CeraVision, które przeznaczone jest do wizji komputerowej oraz CeraDoc, nowego modułu oprogramowania, który został zaprojektowany w celu umożliwienia zdalnego śledzenia i monitorowania ceramicznej technologii drukowania 3D.

Zmiany te zostały wprowadzone w celu uzupełnienia oferty sprzętu do drukowania 3D firmy Lithoz, który obejmuje platformy CeraFab S25, S65 i S230, a także systemy CeraFab 7500 Dental.

Nowy sposób interakcji z drukarkami 3D

CeraVision zapewnia użytkownikom nowy sposób interakcji z drukarkami, a także daje możliwość wykrywanie i automatyczną korekcję błędów podczas drukowania. Dzięki tym funkcjom monitorowania i korekty Lithoz zakłada, że będzie można produkować części o wyższej jakości oraz zwiększy użyteczność swoich maszyn.

Tymczasem oprogramowanie CeraDoc pozwoli użytkownikom w pełni udokumentować dane produkcyjne w celu „dokładnej” identyfikacji. W ten sposób firma dostosowuje technologię drukowania 3D do wymagań przemysłu 4.0.

Drukarki 3d do ceramiki, zastosowanie

Lithoz jest przekonany, że dodając nowe produkty do swojej oferty ceramicznych drukarek 3D, klienci działający na różnych rynkach, od produkcji urządzeń medycznych po pola przemysłowe, uzyskali niezawodną kontrolę jakości.

Nowe narzędzie CeraVision w połączeniu z oprogramowaniem CeraDoc to kolejny ogromny krok naprzód w dziedzinie druku 3D ceramiki.

Łącząc analizę w czasie rzeczywistym podczas drukowania z oprogramowaniem do pełnego dokumentowania procesu produkcyjnego, pomagamy naszym klientom w rozwijaniu przemysłowego druku 3D ceramiki

skomentował Johannes Benedikt, CTO i współzałożyciel firmy Lithoz

Lithoz opracował nowe narzędzia CeraVision i CeraDoc w ramach projektu ProAM w programie Frontrunner FFG, dedykowanego dla austriackich liderów w dziedzinie technologii, innowacji lub kompetencji.