Manuli Rubber Industries i Ryco ogłaszają fuzję

Kolejna fuzja na międzynarodowym rynku hydrauliki siłowej. Manuli Rubber Industries SpA (MRI) z siedzibą w Mediolanie i RYCO Hydraulics Pty Ltd (RYCO) z siedzibą w Melbourne ogłosiły, że MRI sfinalizowało przejęcie większościowego pakietu akcji RYCO.

MRI połączy swoje działy Manuli Hydraulics i Fluiconnecto z RYCO w celu zapewnienia lepszego asortymentu produktów i pełnej globalnej oferty dostaw i usług dla klientów obu firm.

Leigh Morrison będzie nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego RYCO i zostanie zaproszony do zarządu MRI. Nowa Rada RYCO została utworzona z reprezentacją MRI.

Manuli Rubber łączy się z Ryco

Połączony biznes, którego łączna sprzedaż zbliża się do 500 milionów EUR / 820 milionów USD, będzie liderem w światowej branży przewodów hydraulicznych i armatury, obsługując szeroki zakres sektorów rynku. MRI, założony w 1935 r. I RYCO założony w 1946 r., Łącznie mają na całym świecie ponad 4500 pracowników.

„Ta transakcja w pełni wykorzystuje połączenie uzupełniających się asortymentów produktów, możliwości inżynieryjnych i innowacyjnych, strategicznie zlokalizowanego ładu produkcyjnego i prawdziwie globalnego zasięgu rynkowego. Jesteśmy podekscytowani potencjalnymi korzyściami i możliwościami rozwoju, które będą wynikały z tego, co zarówno MRI, jak i RYCO wprowadzają na rynek. ” podkreśla Dardanio Manuli, dyrektor naczelny MRI

MRI działa poprzez dwa działy: Manuli Hydraulics (projektowanie i produkcja) i Fluiconnecto (dystrybucja i serwis). Marki Manuli, Fluiconnecto i RYCO, RYCO24 / 7 zostaną zachowane, a każda firma będzie nadal działać za pośrednictwem istniejących kanałów rynkowych, z możliwością dostępu zarówno do synergii produktów, jak i dystrybucji.

„Zarówno MRI, jak i RYCO są rodzinnymi firmami prowadzącymi prywatne firmy o podobnej kulturze i wspólnym zaangażowaniu w zachowanie zwinności, elastyczności i koncentracji na kliencie. To połączenie przynosi korzyści większe niż którakolwiek firma mogłaby osiągnąć samodzielnie. ” powiedział Leigh Morrison, dyrektor naczelny RYCO,

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Zdjęcie producenta