Pokrowce na roboty i coboty

Niejednokrotnie zdarza się, iż linie produkcyjne w firmach z jakiegoś powodu zatrzymują swoją pracę. Wtedy należy odpowiednio zabezpieczyć wszelkie maszyny przed działaniem czynników zewnętrznych. A co z robotami? Czy je też trzeba zabezpieczać? Czy istnieją pokrowce na wymiar zapewniające odpowiednią ochronę? Odpowiedź brzmi – Tak!

Pokrowce na roboty zostały stworzone z myślą o ochronie najbardziej newralgicznych miejsc maszyny. Serwis, transport, magazynowanie, przestój – podczas każdej z tych czynności roboty przemysłowe narażone są na ciągłe działanie szkodliwych warunków takich jak uszkodzenia mechaniczne, pyły, zabrudzenia czy wilgoć.

Należy również pamiętać, że podzespoły robotów przemysłowych nie należą do tanich rzeczy. Tak więc każde ich uszkodzenie może nieść ze sobą spore straty finansowe.

Oczywiście, szkodliwych czynników mogących uszkodzić roboty przemysłowe jest zdecydowanie więcej. Dlatego naszym zdaniem wraz z zakupem takiej maszyny powinno zainwestować się również w odpowiedni pokrowiec minimalizujący ryzyko uszkodzeń. Szeroką ofertę pokrowców można znaleźć w firmie http://workbot.pl/

Pokrowce ochronne na wymiar

Skoro roboty przemysłowe nie należą do najtańszych urządzeń a ich naprawa niejednokrotnie wiąże się ze sporymi kosztami, to jaki pokrowiec będzie odpowiedni ?

Do ochrony robotów przemysłowych wykorzystuje się najwyższej jakości PCV o tonażu 650 g/m2 – pokrowiec wykonany z tego materiału zapewnia robotom wodoszczelność, odporność na pył, kurz,  szkodliwe gazy itp. Ponadto materiał odznacza się trudnopalnością – w przypadku zapłonu robot zostanie ochroniony a materiał szybko ugaszony ( dzięki właściwościom samogasnącym).

Odpowiednia gramatura (650 g/m2) chroni również roboty przed uszkodzeniami mechanicznymi – chodzi tutaj przede wszystkim o skuteczną osłonę dla kabli oraz elektroniki, których uszkodzenie może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie robota. Taka awaria może niejednokrotnie skończyć się serwisem, który jak wiadomo – nie należy do najtańszych.

Przy wyborze odpowiedniej osłony należy zwrócić również uwagę na rozmiar pokrowca – połączenie odpowiedniego wymiaru z dobrą jakością materiału pozwoli nam na skuteczną ochronę robota tym samym spowalniając proces jego „starzenia”.  

Istnieje możliwość dobrania odpowiedniego zabezpieczenia na roboty ABB, Yaskawa Motoman, Kuka, Fanuc, Coboty roboty współpracujące, Igus, Kawasaki, Siemens oraz innych producentów.

Jak zabezpieczyć robota przemysłowego

Coraz więcej firm na rynku pojawia się z ofertą na kaptury na roboty. Niestety, z reguły czym czegoś jest więcej tym szybciej pojawiają się słabe zamienniki – nie inaczej jest w kwestii pokrowców. W takim wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na dostawcę od którego zamierzamy nabyć towar. Wybór tańszego zamiennika może okazać się złudny – cały czas należy mieć na uwadze fakt, jak drogi produkt zamierzamy zabezpieczać i co wiąże się z jego naprawą.

Wybór zaufanego dostawcy zagwarantuje kupno trwałego pokrowca na roboty, który skutecznie zabezpieczy i ochroni naszą maszynę przed działaniem szkodliwych warunków zewnętrznych.

Skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy Ci w wyborze odpowiedniego pokrowca na robota przemysłowego a także powiemy na co zwrócić szczególną uwagę.

Pokrowce na roboty przemysłowe i roboty współpracujące Sprawdź