Roboty Semcon przyspieszają pracę w laboratorium

Roboty Semcon zautomatyzują analizę próbek dla międzynarodowej firmy laboratoryjnej. Celem jest stworzenie szybszego, bezpieczniejszego procesu oraz stworzenie wolnego czasu dla personelu laboratorium. W czasie, który uda się wygospodarować pracownicy będą mogli skoncentrować się na bardziej zaawansowanych zadaniach.

Zastosowanie cobotów w laboratorium

Praca laboratoryjna bardz często obejmuje wiele monotonnych i powtarzalnych czynności, które można usprawnić za pomocą automatyzacji. Jednocześnie praca ta wymaga dużej precyzji, aby żadne próbki nie zostały zanieczyszczone. Dlatego aby automatyzacja prac laboratoryjnych była skuteczna niezbędne są najlepsze rozwiązania technologiczne. Tu z pomocą przychodzą roboty Semcon.


„Te nowe roboty współpracujące są bezpieczniejsze, cichsze i wydajniejsze, ponieważ zostały zaprojektowane do współpracy z ludźmi. Oznacza to, że robot może pracować w laboratorium i nie być otoczony sprzętem ochronnym, a dobrze wyszkolony personel laboratoryjny może skupić się na bardziej zaawansowanych zadaniach. ” komentuje Thomas Lydhig, kierownik projektu technicznego w Semcon

Roboty współpracujące YuMi dla zastosowań medycznych


Semcon jest odpowiedzialny za projekt, od planowania i projektowania po programowanie i instalację. Robot współpracujący YuMi jest dostarczany przez partnera Semcon, ABB. Robot będzie w stanie obsłużyć 50 próbek na godzinę, więc praca zostanie zakończona dwa razy szybciej.„Robot współpracujący jest mniej więcej tego samego rozmiaru co ludzki tułów i ma dwa ramiona, które działają jednocześnie. Robot ma również obie ręce wyposażone w aparaty dzięki czemu może przykładowo odczytywać etykiety i sprawdzać pozycje probówek. Możliwe jest również podłączenie kamery do robota, aby ludzie mogli zobaczyć to, co robot w czasie rzeczywistym ”- mówi Thomas Lydhig.

Robotyzacja z firmą Semcon

Semcon to międzynarodowa firma technologiczna. Semcon współpracuje głównie z firmami z branży motoryzacyjnej, przemysłowej, energetycznej i life science. Zatrudniając ponad 2200 wyspecjalizowanych pracowników, Semcon jest w stanie zająć się całym cyklem rozwoju produktu, od strategii i rozwoju technologii po projektowanie i informacje o produkcie. Semcon został założony w Szwecji w 1980 roku i ma biura w ponad 30 lokalizacjach w ośmiu różnych krajach.

Zdjęcie producenta