Zalety systemu KUKA ready2_arc

Firma Kuka ze swoją ofertą wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów. Prezentujemy pakiet, który ma na celu ułatwienie integratorom implementacją tego rozwiązania w zakładach przemysłowych.

Pakiet opracowany jest głównie z myślą o robotyzacji procesów spawalniczych. Dzięki swojej uniwersalności i elastyczności może być wykorzystywany na wielu różnorodnych stanowiskach.

Zestaw KUKA ready2_arc

Ten pakiet umożliwia zautomatyzowane spawanie łukowe. Do tego procesu można wykorzystać standardowe źródła prądu. Dzięki tej kompatybilności Kuka może dostarczyć bardzo elastyczne rozwiązanie skrojone na większość uniwersalnych potrzeb.

Co wchodzi w skład pakietu:

  • robot 6-osiowy Kuka
  • palnik
  • posuw drutu
  • kable i elementy złączne
  • źródło prądu
  • opcjonalnie również stacja do czyszczenia

To kompletne rozwiązanie zostało opracowane na podstawie wieloletnich doświadczeń pracowników firmy Kuka. Dostarczane jest w postaci wstępnie skonfigurowanego rozwiązania Arc-Weld łącznie z pakietem spawalniczym.

Roboty spawalnicze cieszą się coraz większym uznaniem nie tylko w dużych przedsiębiorstwach ale również w małych firmach. Dlatego rynek od dostawców wymaga rozwiązań przygotowanych pod kątem różnorodnych potrzeb.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie ?

Kompaktowość. KUKA ready2_arc może pracować wykorzystując praktycznie większość zgrzewarek dostępnych na rynku.

Łatwa obsługa. Zestaw został tak dobrany i opracowany aby implementacja oraz eksploatacja przyprawiał minimum problemów. Dodatkowym atutem jest to, że cały zestaw instalowany jest przez jednego dostawcę.

Elastyczność. Tym pakietem można wykonać większość prac spawalniczych.

Coraz szybsza globalizacja przemysłu wymaga od lokalnych firm większej elastyczności oraz efektywności pracy. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z tym nowoczesnym rozwiązaniem, które może być odpowiedzią na wiele potrzeb w zakresie automatyzacji procesu spawania.

Zdjęcie pochodzi ze strony producenta.